راهنمای نصب بسته‌ی زبان فارسی MyBB

این بسته‌ی زبان برای MyBB 1.8 فراهم گردیده است.اگر از نسخه‌ی متفاوتی از MyBB استفاده می‌كنید، لطفاً به جدیدترین نسخه بروزرسانی نمایید و بررسی كنید كه آیا بسته‌ی زبان جدیدی موجود است یا خیر، به‌این منظور به http://www.mybb.com رفته، به بخش دانلودها  وارد شده و ترجمه ها را برگزینید.

محتوا 

  1. معرفی
  2. نصب
  3. اطلاعات اضافی

۱. معرفی

به منظور استفاده‌ی هرچه بیشتر كاربران از MyBB، این نرم افزار با قابلیت چند زبانه‌بودن طراحی گردیده‌است. به صورت پیشفرض، MyBB با زبان انگلیسی نصب می‌شود ولی با سپاس از داوطلبان بسیار، این نرم افزار در زبان‌های دیگری هم قابل استفاده گردیده‌است. این بسته شما را قادر می‌سازد كه از MyBB در زبان فارسی استفاده نمایید.

۲. نصب

متن‌های فارسی درون فایل‌های این بسته ذخیره شده‌اند كه با این فایل راهنما و نسخه‌ی انگلیسی آن در یك فایل فشرده قرار داده شده شده‌اند. این فایل‌ها، در تعدادی پوشه جداسازی شده‌اند كه در آن‌ها تعدادی فایل عكس نیز موجود است. این عكس‌ها ترجمه‌ی فارسی دكمه‌ها و عكس‌های گروه‌های مای‌بی‌بی هستند.

جهت نصب فارسی‌ساز كافیست این بسته را با همین ساختاری كه دارد، روی ریشه‌ی MyBB خود در هاست (host) خود بارگذاری كنید. در زیر، دستور العمل این كار آمده‌است. فرض گردیده كه شما قادرید فایل فشرده شده را باز كنید و همچنین اطلاعات كافی از شیوه‌ی كار با FTP را دارید.

  1. با برنامه‌ی FTP خود به پوشه‌ای كه روی آن MyBB نصب كرده‌اید (در هاست) بروید.
  2. اگر در پوشه MyBB باشید باید دو پوشه images و inc را بین بقیه ی فایل‌ها و پوشه ها ببینید.
  3. در این‌صورت، كافیست تمام فایل‌ها و پوشه‌های بسته‌ی زبان را روی هاست بارگذاری كنید. اگر پیش از این بسته زبان فارسی را در سایت خود بارگذاری کرده‌اید، پیامی مبنی بر وجود فایل‌های هم‌نام دریافت خواهید کرد. در این‌صورت تایید كنید كه فایل‌ها رونویسی شوند.

هم‌اكنون شما تمامی فایل‌های لازمه برای نصب بسته‌ی زبان را بارگذاری كرده‌اید. لطفاً برای شیوه‌ی فعالسازی زبان فارسی روی سایتتان به ادامه‌ی راهنما توجه فرمائید.

پس از آنكه تمای فایل‌ها را روی كپی MyBB خود در هاست بارگذاری نمودید، قادر خواهید بود زبان فارسی را برای سایتتان فعال نمائید. در اینجا به این می‌پردازیم كه چگونه زبان سایت را برای كاربران فارسی كنیم و چگونه زبان سایت برای مهمانان فارسی باشد.

۳. اطلاعات اضافی

اگر مایلید با مترجمین این بسته تماس‌ حاصل نمائید، لطفاً به كنترل پنل ادمین رفته و در بخش تنظیمات، به زیر منوی زبان بروید تا لیست زبان‌های نصب شده روی سایتتان را مشاهده كنید. اینجا وب سایت مترجمین بسته‌های مختلف روبروی نامشان نوشته شده‌است. به‌علاوه می‌توانید به  MyBB Community Forums رفته و دنبال اسم مترجم زبانتان بگردید. همچنین میتوانید در فروم Internationalization ارسال برای پشتیبانی داشته باشید. نظرات شما منبع ارزشمند ارزیابی و بهینه سازی كار ما هستند.

كاربران فارسی زبان كه از این بسته استفاده می‌كنند، میتوانند از طریق سایت گروه پشتیبانی MyBB (My-BB.Ir) و یا iora.ir با مترجمین در ارتباط باشند.

به امید لذت شما از MyBB